Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,44 / Satış: 5,46
€ EURO → Alış: 6,22 / Satış: 6,25

Şenlikoğlu’ndan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Şenlikoğlu’ndan Cumhuriyet Bayramı Mesajı
  • 06.11.2018
  • 18 kez okundu
Reklam

Dereli Belediye Başkanı Kazım Zeki Şenlikoğlu 29 Ekim dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Şenlikoğlu’nun mesajı şöyle:
“Egemenliğimizin kayıtsız şartsız Türk Milleti’ne ait olduğunu tüm dünyaya ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz.
Mânâ ve gücünü aziz milletimizin birlik ve beraberlik şuurundan alan Cumhuriyetimiz, büyük bir inançla sürdürdüğümüz kurtuluş mücadelemizin bir sonucudur. En zor şartlarda dahi ümitsizliğe kapılmadan yürütülen bu var olma mücadelesinde hür ve bağımsız yaşamak kararlılığından bir an olsun taviz vermeyen milletimiz, kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile geçmişte var olduğu gibi gelecekte de var olacağını bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.
Bugün hepimize düşen ortak görev; ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet’e sahip çıkmak; Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır.
Bu anlamlı günde, ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olan Cumhuriyete, Mustafa Kemal Atatürk gibi insanlığın övgüsüne mazhar olan bir lidere ve Cumhuriyetin temel değerlerine yürekten bağlı olan nesillere sahip olmanın kıvancını yaşıyoruz.
Bu bilinçle yaptıklarımızı yeterli görmeyerek, daha çok çalışacak; Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesinin en üstüne çıkaracağız. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi, Cumhuriyet adına mücadele vermiş herkesi şükranla anıyoruz.
Birlik ve beraberliğimize karşı duran her türlü faaliyetleri lanetliyor; tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ