Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,44 / Satış: 5,46
€ EURO → Alış: 6,22 / Satış: 6,25

2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
  • 23.10.2018
  • 27 kez okundu
Reklam

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları Dereli Belediye Baş-kanlığı toplantı salonunda il müdürleri, ilçedeki daire amirleri, köy ve mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir değerlendirme toplantısı yaptı.
Toplantıda konuşan Vali Sarıfakıoğulları, “muhtarların taleplerini yerinde alıp, sorunları yerinde dinlemek için bir araya geldiklerini belirterek, “Bizler kamu kurum ve kuruluşlarının kurum müdürleriyle beraber ilçelerimizi ziyaret ediyoruz. Özellikle köy ve mahalle muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla bir araya geliyoruz. Bunun sebebi, sorunları mahallinde dinlemek, görmek ve hal-yoluna koymak. Bu sebeple bir aradayız. Tabi aynı zamanda birlik ve beraberliğimize de hep vurgu yapıyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi arttırsın, güçlendirsin” dedi.
Biz sorunlarımızı birbirimizle paylaşacağız diyerek konuşmasına devam eden Vali Harun Sarıfakıoğulları “Bu sorunları çözecek ekip de çalışma arkadaşlarımda burada. Bu sebeple bu toplantıların, idareyle vatandaş arasında, idare ile mahalli idarelerimiz arasında, idareyle köy ve mahalle muhtarlarımız arasında çok önemli bir köprü olduğu kanaatindeyim. Bu hem ilişkilerimizin gelişmesine katkı sunuyor, hem yerinde görülüp değerlendirilip programlanması ve çözüme kavuşturulması noktasında da hamle gücümüzü artırıyor. Bu vesileyle sizlerle bir aradayız. Biz merhametimizle, hoşgörümüzle, yardımseverliğimizle çok daha güçlü olacağız. Bunları lütfen yılın her günü ön plana çıkaracak davranışlar sergileyelim. Yani garip gurebamız, yaşlımız, yetimimiz, öksüzümüz, kimsesizimizden her zaman haberdar olalım. Onların hatırlarını soralım. Gücümüzün yetmediği vakit devletimizin imkânlarını seferber edelim. Durumdan bize haberdar edin ki devletimizin sıcak elini uzatabilelim” dedi.
Konuşmalarında bölgenin turizm özelliğine de değinen Vali Sarıfakıoğulları “Bulunduğumuz ilçe Dereli turizm şehri bölgesi. Bu konuda kolluk birimlerimiz özellikle yaz döneminde olağanüstü gayret gösterdiler. İl Özel İdaremiz gayret gösterdi. Gerek yaylalarımızın temizliği, gerek, trafikle ilgili tedbirlerin alınması, merkezden zaman zaman takviye almak suretiyle de çalışmalar gerçekleştirdi. Burada özellikle çevre temizliğine değinmek isterim. Biz doğamızı, tabiatımızı daha fazla korumalıyız. Bu kültürü genele yaymalıyız. Çocuklarımızdan başlayarak çevremizin temiz tutulmasını aşılamak için Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Müftülüğümüz çalışanlarımıza daha fazla eğilecek. Çünkü bu cennet parçası hepimizin, kirlendiği takdirde bundan hepimiz zarar göreceğiz” diyerek sürdürdü.
Konuşmalarının sonunda güvenlik konusuna da değinen Sarıfakıoğulları “Yayla evlerinde yaşam malzemesi kesinlikle bırakılmaması gerektiğini, güvenlik güçlerimizin bu konuyla ilgili çok geniş bir çalışma başlattığını, konunun hepimiz için hassas, önemli olduğunu” söyledi.
Konuşmanın ardından toplantıya katılan muhtarlar, altyapı, yol, içme suyu, elektrik, asayiş, sağlık, eğitim, hayvancılık başta olmak üzere çeşitli sorun ve taleplerini Vali Sayın Harun Sarıfakıoğulları’na ilettiler.
Toplantıya Vali Sayın Harun Sarıfakıoğulları’nın yanı sıra Vali Yardımcısı ve Kaymakam Vekili Recep Uzal, İl Jandarma Alay Komutanı, İl Emniyet Müdürü, bir çok il müdürleri, Dereli Belediye Başkanı, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdür Vekili, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Köy ve Mahalle Muhtarları da hazır bundu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ