Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

Kümbet Festivali Coşkuyla Kutlandı

Kümbet Festivali Coşkuyla Kutlandı
  • 08.08.2018
  • 86 kez okundu
Reklam

Gi­re­sun’un De­re­li il­çe­si­ne bağlı Küm­bet Yay­la­sı’nda bu yıl 28’in­ci­si dü­zen­le­nen “Ulus­la­ra­ra­sı De­re­li Küm­bet Kül­tür ve Sanat Fes­ti­va­li”ne bin­ler­ce kişi ka­tıl­dı.
Doğu Ka­ra­de­niz ve Gi­re­sun’un en önem­li yay­la­la­rı ara­sın­da yer alan bin 700 ra­kım­lı Küm­bet Yay­la­sı’nda ya­ğış­lı ve sisli ha­va­ya rağ­men bir araya gelen bin­ler­ce kişi renk­li gö­rün­tü­ler oluş­tur­du. Fes­ti­va­le ka­tı­lan­lar, ke­men­çe eş­li­ğin­de horon oy­na­ya­rak eğ­len­me ve eşsiz gü­zel­lik­le­re sahip do­ğa­da pik­nik yapma im­ka­nı buldu.
De­re­li Be­le­di­ye Baş­ka­nı Zeki Şen­li­koğ­lu, fes­ti­va­lin açı­lı­şın­da yap­tı­ğı ko­nuş­ma, Küm­bet’in, böl­ge­nin en önem­li yay­la­la­rın­dan bi­ri­si ol­du­ğu­nu söy­le­di.
Her yıl ol­du­ğu gibi bu yılda ye­ni­den ‘yayla ağası’ se­çim­le­ri ya­pıl­dı, son ola­rak İstan­bul’un Bağ­cı­lar il­çe­si be­le­di­ye baş­ka­nı Lok­man Çağ­rı­cı’nın yap­tı­ğı ağa­lı­ğa bu sene Eyüp­sul­tan Be­le­di­ye Baş­ka­nı Remzi Aydın se­çil­di.
Şen­li­koğ­lu, Aydın’a ağa­lık sim­ge­le­ri olan kas­ket ve tes­pih he­di­ye etti.
Ulus­la­ra­ra­sı De­re­li Küm­bet Kül­tür ve Sanat Fes­ti­va­li’ne, AK Parti İstan­bul Mil­let­ve­ki­li ve TBMM İdare Amiri Hasan Turan, AK Parti Gi­re­sun mil­let­ve­kil­le­ri Sabri Öz­türk ve Kadir Aydın, Gi­re­sun Vali Ve­ki­li Metin May­tal­man, Eyüp­sul­tan Be­le­di­ye Baş­ka­nı Remzi Aydın, kamu kurum ve ku­ru­luş­la­rı­nın yet­ki­li­le­ri ile va­tan­daş­lar ka­tıl­dı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ